img-profile-author
کتابت اشعار حافظ در دهه هشتم زندگی
استاد علی‌اکبر اسماعیلی‌قوچانی، خوش‌نویسی را فقط یک هنر نمی‌داند و چون معتقد است خطاطی دنیایی از علم است، قلمش را زمین نگذاشت و همچنان به کتابت ادامه داد.
img-profile-author
روزنامه‌نگاری در دارالمجانین!
یحیی سمیعیان‌ریحان (۱۲۷۲-۱۳۶۳خورشیدی) مدیر روزنامه «نوروز»، برای نوشتن یک مقاله، با حکم دادگاه ابتدا به زندان اداره نظمیه و سپس از آنجا به دارالمجانین (دیوانه‌خانه) فرستاده می‌شود.
img-profile-author
دیگر کسی دنبال جای تاریک و دنج نیست!
احسان عزیزی طراح داخلی و دارنده عنوان سومی جشنواره هنرهای تجسمی درباره ویژگی‌های مکانی آرام می‌گوید.
img-profile-author
رضا عطاران بازیگری تئاتر را از گروه ما آغاز کرد
بیش از سه‌دهه از کار بازیگری و تئاتر محمدرضا یعقوبی می‌گذرد. او اولین کار‌های بازیگری را از مدرسه شروع کرد و هنوز هم خاطره اولین بازیگری در مدرسه را به یاد دارد.
img-profile-author
مشهد از نگاه محمدی‌سرشت قطب مستندسازی است
سیدمحمد محمدی سرشت می‌گوید: زیستن در فضایی که بزرگانی مثل فردوسی و عطار تا معاصرانی مثل مطهری، رهبر انقلاب و ... در آن زیسته اند، الهام بخش است. مشهد مستندسازخیز است؛ چون چنین عقبه‌ای دارد.
img-profile-author
اندوه پدر، فرزند روشندل شهید محله شریعتی را شاعر کرد
رها اکبری‌دزق دختری بابایی است که از ۷ سالگی پدر شهیدش را ندیده است، او آن قدر در فراق پدر گریه می‌کند که اندک سوی چشمانش هم تاریک می‌شود. او حالا فوق لیسانس ادبیات دارد و شاعر است.
img-profile-author
ترکیب هنرمندانه کاشی‌ها در پاره‌چین
الهام مهربان سنگ‌آتش و سارا ایمنی می‌خواهند در پاره‌چین (موزاییک) سازی نوآوری کنند. مواد خام آن‌ها کاشی، آینه، شیشه، سفال و چوب و صدف و... است.
img-profile-author
از مشهد تا منچستر با امدادگر روز‌های جنگ
«شهیره شریف» اولین رمانش به نام «بازگشت» را ۶ سال پیش در ایران منتشر کرد. سه نمایشنامه نوشته که در منچستر به روی صحنه رفته و چند داستان کوتاهش هم در انگلستان منتشر شده است.
img-profile-author
چشم‌های مجسمه مادر قاسم‌آباد حرمت دارد
حسین ماستیانی‌ زاده تندیس «مادر» را در سال‌۸۲ در میدانی به همین نام در قاسم‌آباد، جان بخشیده و هفت ماه در تقلای خلق این اثر هنری بوده است.
img-profile-author
شاعر نابینای مشهد، «بی‌چشم‌داشت» می‌سراید
موسی عصمتی، شاعر روشن‌دل مشهدی سه کتاب برای بچه‌ها منتشر کرده و علاوه بر آن اولین بسته آموزشی خط بریل را با عنوان «شهرک الفبا» فراهم آورده است.
صفحه ۱بعدی