img-profile-author
حاج سید جعفر طباطبایی واعظ مردم‌دار بود
تقید به نظم در امور زندگی، روحیه مردمی و اجتماعی، ارتباط با اقشار مختلف مردم و روحیه تواضع و ساده‌زیستی از مهم‌ترین شاخصه‌های اخلاقی این روحانی خدوم به شمار می‌رود.
img-profile-author
آیت الله سیدهاشم میردامادی؛ مفسر مجاهد
رهبر انقلاب درباره حضورشان در منزل مرحوم میردامادی می‌گویند: به یاد دارم ما پسران به خانه پدربزرگمان مرحوم میردامادى می‌رفتیم. ایشان هم مثل پدر‌ها و پدربزرگ‌هاى دیگر، یک ریال یا نیم ریال به ما می‌داد.
img-profile-author
محسن مصطفی‌زاده دوست داشت گمنام بماند
سید محسن مصطفی‌زاده گمنام بودن را برای خودش اختیار کرده بود و از شهرت‌طلبی گریزان بود و به‌حق مصداق این مصرع زیبا بود که «جهانی است بنشسته در گوشه‌ای».
img-profile-author
تأثیر شیخ هاشم قزوینی بر شکوفایی حوزه علمیه مشهد
تأثیر شیخ هاشم قزوینی بر شاگردان خود از نظر اخلاقی و علمی بسیار زیاد بود تا جایی‌که به گفته رهبری، او نمونه‌ای از تربیت حوزه علمیه مشهد در آن نسل و دوران شکوفایی این حوزه بود.
img-profile-author
پهلوان «حسن حسن‌پور» ببر خراسان بود
پهلوان حسن حسن‌پور را توسی‌ها خیلی خوب می‌شناسند. یکی از نامداران دهه‌های ۴۰ و ۵۰ که معرفی‌نامه‌اش، قهرمانی مردان جهان را یدک می‌کشد.
img-profile-author
برشی از خاطرات کودکی آیت‌الله خامنه‌ای در منطقه ثامن
من کوچک‌ترین فرد آن مکتب بودم -شاید آن وقت، حدود پنج‌سالم بود- و، چون هم خیلى کوچک بودم، هم سید و پسر عالم بودم، این آقاى «ملّامکتبى»، صبح‌ها من را کنار دست خودش مى‌نشاند.
img-profile-author
احمدی ناصری، بابای دوچرخه مشهد بود
احمد احمدی‌ناصری یا همان «باباناصری» پدر دوچرخه‌سواری استان بود که در محله راه‌آهن زندگی می‌کرد، او آرزو داشت وقتی درحال دوچرخه سواری است از دنیا برود و به آرزویش رسید.
img-profile-author
شهید جمهور؛ سیدابراهیم رئیسی
چارچوب خانوادگی که آیت‌الله سید‌حاجی رئیس‌الساداتی بنا نهاده بود، باعث شد سیدابراهیم هرچند به‌دلیل نبود پدر زندگی سخت‌تری نسبت‌به همسالانش داشت، کودکی مقاوم دربرابر سختی‌های زمان شود.
img-profile-author
آیت‌الله عزیزالله عطاردی میراث‌بان فرهنگ خراسان بود
علامه عزیزالله عطاردی‌قوچانی سال‌های پیاپی عمرش را صرف پژوهش، مطالعه و قلم‌فرسایی کرد تا فرهنگ غنی ایرانی‌اسلامی را کامل و جامع و بدون تحریف به جهانیان و همچنین آیندگان معرفی کند.
img-profile-author
نقش قاسم ارفع در ماجرای نبش قبر «فردوسی»!
قاسم ارفع از قدیمی‌ها توس است و ساخت بنای باشکوه آرامگاه فردوسی نقش داشته است. او برایمان از روزی که قبر فردوسی را شکافته و استخوان‌هایش را بیرون آورده می‌گوید
صفحه ۱بعدی