img-profile-author
آغازی نو در میان‌سالی
محمدرضا احمدی در ۶۹ سالگی مدرک دکترا گرفته است. او بعد‌از فارغ‌التحصیلی، ساعتی از روزش را به مطالعه زبان اختصاص داده و علاقه سال‌های نوجوانی را که حل مسئله‌های ریاضی بوده است، فراموش نکرده است.
img-profile-author
مسیر قرآنی‌ حافظ جوانی که از یک نابینا الهام گرفت
علی برزگر سوم دبیرستان بود که حفظ جزء ۳۰ را شروع کرد. سه ماه هر شب خواند تا حفظ شد. آن‌قدر مشتاق بود که برای ادامه تحصیل هم وارد حوزه شد.
img-profile-author
شهر ریاضی، هدیه پروفسور میرزاوزیری به مشهد
پروفسور مجید میرزا وزیری نفر اول کنکور کارشناسی ارشد بوده، دکترای «آنالیز» دارد، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی است و خانه ریاضی را در مشهد برپا کرده است.
img-profile-author
وحید مجتهدزاده، سفیر قرآنی ۱۷ کشور است
نام «حاج وحید مجتهدزاده» قاری بین‌المللی هم ردیف شده است با تلاوت‌های پرشور و پر نفس، اما این روز‌ها حال استاد چندان خوب نیست؛ دیگر نفسش یاری نمی‌کند و چشمانش سوی سابق را ندارد.
img-profile-author
محمدرضاریحانی، سازنده یک «لامبورگینی‌اِوانتادور» زرد رنگ است
چندی پیش یک «لامبورگینی‌اِوانتادور» زرد رنگ در خیابان های مشهد جولان می‌داد، این ماشین نه در ایتالیا که در کارگاهی کوچک در مشهد ساخته شد.
img-profile-author
قرآن؛ الهام‌بخش زندگی حافظ روشندل محله رده است
جعفر علیپور با مدرک درجه سه حفظ تخصصی از سازمان دارالقرآن الکریم تاجایی‌که حالا به‌عنوان کارشناس ارشد علوم قرآن و حدیث و یکی از معدود مربیان و قاریان روشن‌دل قرآن در مشهد شناخته می‌شود.
img-profile-author
مغزهای عالی، جیب‌های خالی!
داوود کامپور و محمد‌فاضل حسینی با وجود تاسیس شرکت دانش‌بنیان و داشتن اختراعات بسیار، به‌دلیل نبود حامی مالی تا‌کنون نتوانستند طرح‌هایشان را به مرحله اجرا برسانند.
img-profile-author
روبات دانشجویان مشهدی برای بازتوانی مغز بیماران
محققان دانشگاه خیام مشهد با شبیه‌سازی حرکت پای قورباغه، روباتی برای بازتوانی مغز بیماران دچار سکته، پارکینسون و اوتیسم عرضه کردند.
img-profile-author
این استارت‌آپ به شما می‌گوید چه‌کاره می‌شوید!
استارت‌آپ «شتاب دهنده انسان» به نوجوانان کمک می‌کند با انجام‌دادن تست‌های آنلاین در زمینه‌ای که استعداد دارند، مشغول به تحصیل یا کار شوند.
img-profile-author
رضا صادقی؛ ستاره ریاضی که زود خاموش شد
مرحوم رضا صادقی دو سال پیاپی در المپیاد جهانی ریاضی مدال طلا را به دست آورده بود، او در بین دانشجویان دانشگاه شریف بود که با سقوط اتوبوس‌شان به دره، جانش را از دست می‌دهد.
صفحه ۱بعدی