img-profile-author
ادامه تخریب سنگ‌نگاره‌های دیزدر در محدوده ثبت ملی!
پس از تشکیل حلقه حمایت از سنگ‌نگاره ها؛ مسئولان می‌گویند: منع قانونی برای تعطیلی معادن در محوطه سنگ‌نگاره‌های چندهزارساله دیزدر وجود ندارد.
img-profile-author
تاجرآباد؛ بلوچستان مشهد
«تاجر آباد» شهرک شهیدباهنر از آن جا‌هایی است که حتما باید ببینید.اصلا انگار زندگی اینجا جور دیگری جریان دارد. چنین تفاوتی را حضور آدم‌هایی از قومیت‌های بلوچ، افغان و فارس رقم زده‌است.
img-profile-author
۳۶۰ درجه گردش جذاب در سرزمین علم و فناوری سناباد
زهرا اژدری می‌گوید: خیلی از نوجوانان از دانشمندان و شهدا فقط اسمی شنیده‌اند و هیچ شناختی درباره شخصیت آن‌ها ندارند. وقتی درباره برخی از آن‌ها صحبت می‌شود، تازه متوجه کار‌های بزرگ آن‌ها برای کشور و مردم، می‌شوند.
img-profile-author
رد تکیه داروغه در هزارتوی اوقاف گم شده است
رضا صادقی می‌گوید: بسیاری از حسینیه‌های مشهد، دستخوش تغییر و معاصرسازی شده‌اند. اما این تکیه با اینکه ۱۵۰ سال قدمت دارد، ساختار اصلی‌اش حفظ شده است که آن را بسیار خاص می‌کند.
img-profile-author
گشتی در تاجرآباد و شهرک عرب‌ها
تاجرآباد راسته‌بازاری است در قلعه‌خیابان (شهرک شهید باهنر) که مغازه‌هایش بیشتر مایحتاج مردم را به ارزان‌ترین قیمت ممکن فراهم می‌کند.
img-profile-author
حکایت تلخ تکیه تاریخی داروغه
خادم تکیه که از خاندان اقوام‌شکوهی است، می‌گوید: «این ساختمان اصلا در نداشت و دورتادور غرفه‌ها به یکدیگر راه داشت که مردم می‌نشستند پشت در حسینیه حصیر و پلاس می‌انداختیم تا روضه‌خوانی را بشنوند».
img-profile-author
از فوتبال تا پینت‌بال در مجموعه ورزشی ایثارگران
ورزشگاه شهدا و ایثارگران از آن دست مجموعه‌های ورزشی در غرب مشهد است که می‌توان براساس سابقه‌اش، آن را از اولین و قدیمی‌ترین ساختمان‌های قاسم‌آباد دانست.
img-profile-author
سوئیسی‌ها ایده ساخت مجتمع جهانگردی مشهد را دادند
طرح اولیه مجتمع جهانگردی محله پروین اعتصامی در جلسه توجیه گردشگری که سوئیسی‌ها در دهه ۴۰ برای ایرانیان برگزار کردند، داده شد. در دوران قبل از انقلاب این محل در مسیر جاده ابریشم واقع شده بود.
img-profile-author
شیخ محمد مؤمن؛ نابغه ریاضی‌ای که سالِک شد
در ادامه کار احداث خیابان جدید، آن قسمت که شیخ مؤمن در آن دفن بود، به‌صورت دایره‌ای درآورده شد. به این ترتیب این بنای تاریخی و آرامگاه شیخ مؤمن حفظ و بعد‌ها به نام گنبد سبز معروف شد.
img-profile-author
مرمت بنای «کانون نشر حقایق» به پایان رسید
بعد از کش‌و‌قوس‌های فراوان مرمت بنای کانون نشر حقایق سال ۱۳۹۹ آغاز شد و مرمتش پس از سه سال پایان یافت.
صفحه ۱بعدی