کد خبر: ۶۶۲۷
|
۰۵ مهر ماه ۱۴۰۲   ۱۱:۱۲
ایلیا مجدی مدال طلای مسابقات بین‌المللی خاورمیانه که با حضور شانزده کشور آسیایی در مشهد برگزار شد را از آن خود کرد.

ایلیا مجدی کلاس پنجم ابتدایی بود که ورزش کاراته را شروع کرد و حالا سه‌سالی می‌شود که روزی سه‌ساعت تمرین می‌کند تا به‌قول خودش همیشه روی فرم بماند. مشوقش برای ورود به این رشته ورزشی پدرش بوده است؛ آقامصطفی، هم قهرمان رشته جودوست و هم باشگاه بدن‌سازی دارد و مدت‌هاست که ورزش را به‌صورت حرفه‌ای دنبال می‌کند.

ایلیا اکنون در کلاس هشتم مشغول تحصیل است و در کنار پرداختن به درس و مدرسه، در مسابقات کاراته هم حاضر می‌شود و به‌دنبال فتح سکو‌های قهرمانی بیشتر است.- ایلیا، الگوی ورزشی تو چه کسی است؟
پدرم علاوه بر اینکه مشوق من برای ورود به رشته رزمی کاراته است، الگوی ورزشی من هم محسوب می‌شود. او ده‌ها مدال کشوری در رشته جودو و بدن‌سازی دارد و حالا من هم با افتخار، پا جای پای او گذاشته‌ام.


- آیا با پدرت در منزل تمرین می‌کنی؟
خیلی زیاد. البته قبلا بیشتر با هم تمرین می‌کردیم، به‌ویژه روز‌هایی که باشگاه‌های ورزشی به‌دلیل بیماری کرونا تعطیل بودند.


- از ورزش که بگذریم، چه سرگرمی‌هایی در زندگی داری؟
عاشق بازی‌های کامپیوتری هستم، به‌ویژه فوتبال و بازی‌های رزمی که خیلی جدی دنبال می‌کنم و حریف می‌طلبم.


- تو ساکن محله لشکر هستی؛ امکانات ورزشی این محله چطور است؟
ما اینجا دوسه باشگاه رزمی داریم، چند باشگاه بدن‌سازی، چمن طبیعی فوتبال و یک سالن ورزشی سرپوشیده که اهالی خیلی از آن استقبال می‌کنند.


- معمولا برای تفریح در مشهد به کجا می‌روی؟
هرازگاهی برای تفریح با خانواده به ییلاقات اطراف مشهد می‌رویم. من خودم عاشق چالیدره هستم و آنجا را خیلی دوست دارم.


- تاکنون چه مقام‌هایی در کاراته به‌دست آورده‌ای؟
مدال طلا در بخش کاتا و کمیته در مسابقات استانی سال ۱۴۰۱، مدال طلای مسابقات بین‌المللی خاورمیانه که با حضور شانزده کشور آسیایی در مشهد برگزار شد، مدال طلای مسابقات کشوری در تیر ۱۴۰۲ و دو مدال طلای بخش کاتا و کمیته مسابقات انتخابی تیم‌ملی که همین چهل روز پیش در تهران برگزار شد، ازجمله افتخارات من در ورزش کاراته به حساب می‌آید.


- ایلیا، سقف آرزوهایت چیست؟
قهرمانی جهان و المپیک و کسب افتخار برای ایران عزیز.

ارسال نظر
:
:
: